Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Aktuálne počasie

dnes, nedeľa 29. 3. 2020
13 °C 6 °C
pondelok 30. 3. 5/0 °C
utorok 31. 3. 7/-2 °C
streda 1. 4. 8/-2 °C

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 30.3.2020, 1:34:31

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 23
TÝŽDEŇ: 23
CELKOM: 271665

INZERCIA

Ponuky predaja alebo kúpy nehnuteľnosti  v obci môžete umiestniť na tomto mieste ZDARMA. Inzerciu zasielajte na obecný e-mail: obecnyuradvelkygrob@stonline.sk

Ďalšie informácie získate na obecnom úrade. 

Cestovné poriadky

ústredný portál verejnej správy

Pohrebná služba VA-SI - Senec

NON-STOP služba:

                                        Várady Luboš 0911 011 020
                                                               0904 898 269
                                                               0903 653 930Viac tu: https://www.pohrebnasluzba-vasi.sk/

Obsah

Ďalšie opatrenia prijaté Krízovým štábom obce Veľký Grob!

Typ: ostatné
Ďalšie opatrenia prijaté Krízovým štábom obce Veľký Grob! 1V súvislosti s narastajúcim počtom ochorení v našom regióne sa včera, t.j. 15.3.2020, uskutočnilo ďalšie zasadnutie Krízového štábu obce Veľký Grob. Členovia štábu rozhodli o ďalších opatreniach, ktoré budú na území obce platiť od 16.3.2020 až do odvolania.
➡️ OcÚ v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom bude vykonávať priebežné kontroly v obci a bude vyzývať občanov, aby sa nezhromažďovali na verejných priestranstvách.
➡️ OcÚ vytvorí zoznam ľudí, ktorí žijú osamote v domácnostiach a z dôvodu vysokého veku, či zdravotného problému je pre nich návšteva obchodu nadmieru riziková a v prípade potreby týmto občanom zabezpečí nákup základných potravín a drogérie.
➡️ Pohrebné obrady v Dome smútku je povolené vykonávať len za účasti najbližšej rodiny a len vo vonkajších priestoroch.
➡️ Starosta obce sa pokúsi zabezpečiť dostatočné množstvo materiálu na výrobu rúšok pre obyvateľov obce. Zároveň vyzýva ženy, ktoré majú k dispozícií šiací stroj a sú ochotné pomôcť s ich výrobou, aby kontaktovali Obecný úrad.
➡️ Do priestorov vstupnej chodby a pošty v budove Obecného úradu budú klienti vstupovať jednotlivo, vchodové dvere budú otvorené a ľudia budú vyzvaní, aby dodržiavali doporučenú vzdialenosť. Počas najviac vyťažených časov a v termíne vyplácania sociálnych dávok budú návštevníci pošty usmerňovaní zamestnancami obce, aby sa predišlo zvýšenému riziku šírenia ochorení.
➡️ Krízový štáb ukladá všetkým osobám, žijúcim v obci Veľký Grob, ktoré sa v termíne od 16.3.2020 vrátia z pobytu v zahraničí a teda majú nariadenú povinnú 14-dňovú karanténu, povinnosť oznámiť túto skutočnosť Obecnému úradu, prípadne starostovi obce.
➡️ Nakoľko spoločnosť AGROPEK TEAM, s.r.o. od 16.3.2020 zatvára prevádzku kuchyne, Krízový štáb poveruje zamestnancov Obecného úradu v čo najkratšom možnom čase telefonicky informovať imobilných stravníkov, ktorí využívali rozvozy obedov od obce, o iných alternatívach stravovania.
➡️ Krízový štáb zároveň odporúča vedúcej predajne COOP Jednota Veľký Grob zabezpečiť objednávku dostatočného množstva tovaru do zásoby a dohliadať na obmedzenie nákupu nadmerného množstva jedného druhu tovaru jednotlivcom. Zákazníci budú od 16.3. až do odvolania vstupovať do predajne v obmedzenom počte, starosta na dohliadanie na plnenie tohto opatrenia poskytne zamestnancov obce. Zákazníkom budú prioritne k dispozícií nákupné košíky. Do predajne bude možné vstupovať len s ochranným rúškom, prípadne s inou alternatívou ochrany dýchacích ciest (šál, šatka...)

Vytvorené: 16. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 16. 3. 2020 13:02
Autor: